گیم فیل

با قویترین کنسول تاریخ آشنا شوید

بالاخره ماکروسافت بعد از کلی کری خواندن برای سونی کنسول قدرتمند خود را معرفی و مشخصات آن را اعلام کرد. با گیم فیل همراه باشید تا نگاهی بر سخت افزار این کنسول بیاندازیم.

xbox one x قیمتی ۴۹۹ دلاری دارد

ایکس باکس وان ایکس ، کنسولی زیبا و شیک و البته کوچک!

کنسول xbox one x که کوچکترین کنسول ساخته شده توسط ماکروسافت تا به حال بوده است ولی این کوچک بودن به هیچ وجه باعث ضعیف شدن سخت افزاری آن نشده است. بلکه این حجم کوچکتر سخت افزاری بسیار قدرتمند تری از کنسول های قبلی ماکروسافت دارد. قیمت این کنسول ۴۹۹ دلار عنوان شده است و برخلاف آنچه انتظار داشتیم نام آن ایکس باکس وان ایکس گذاشته شده است. این کنسول به گفته ی Kareem Chaudhry  از پردازنده ی گرافیکی با قدرت ۶ ترافلاپ و از فرکانس کاری ۱.۱۷۲ گیگهارتز استفاده می کند. همچنین این کنسول ۱۲ گیگ رم دارد که ۹ گیگ رم آن در اختیار بازی قرار می گیرد و بقیه در جهت پردازش نرم افزار های دیگر روی کنسول است و این واقعا فوق العاده است! با آنکه پلی استیشن پرو ساخته شده بود تا عنوان ها را به صورت ۴k و با فریمی قابل قبول پخش کند ولی بازهم از پخش تعداد بسیاری از بازی ها به صورت ۴K عاجز مانده است. اما از این طف ماکروسافت با کمی معرفی و عرضه دیر تر و تمرکز بیشتر برروی کنسول میان نسلی اش کنسولی طراحی و ساخته است که  بازی هارا به صورت ۴k پخش می کند. البته منظور ما از ۴k به این صورت نیست که با کم کردن وضوح تصویر بازی ها و پایین آوردن کیفیتشان آن هارا برای نمایشگرهای بزرگتر همگام سازی می کند بلکه منظور ما از ۴k ، وضوح و کیفیت تصویر است( آپ اسکیل نمی کند).

ایکس باکس وان ایکس سیستم خنک کننده بهبود چشمگیری داشته

این کنسول از روشی جدید و تمایز از روش های قبل برای سیستم خنک کننده استفاده می کند تا کنسول دیرتر داغ کند و گیمر بتواند مدت بیشتری از بازی کردن برروی کنسول لذت ببرد. سیستم خنک کننده ی ایکس باکس وان ایکس از مایع برای کنترل حرارت استفاده می کند. ماکروسافت برای نشان دادن قدرت کنسول مورد انتظار و جدیدش عنوان های assassins origins و forza motorsports 7  را با کیفیت ۴k  و فریم ۶۰  در کنفرانس E3  به نمایش گذاشت.

 

همچنین اطلاعات رسمی اعلام شده ، تمامی بازی های ایکس باکس و بازی های کنسول نسل هفتمی ماکروسافت ( xbox 360 ) نیز برروی این کنسول قابل بازی است. ماکروسافت همچنین اعلام کرد که افرادی که حتی نمایشگرهای ۴k هم ندارند می توانند تجربه ای لذت بخش تر را از بازی برروی کنسول xbox one x خود داشته باشند زیرا در آینده پچ هایی برای این کنسول عرضه خواهد شد که باعث افزایش گرافیک بازی نیز می شود. همچنین گفتنی است این کنسول در تاریخ ۱۶ آبان عرضه خواهد شد.

در آخر میتوانید ویدیوی معرفی و توضیحات سخت افزاری ایکس باکس وان ایکس را مشاهده کنید