گیم فیل

معرفی و بررسی بازی Angry Birds Evolution |بازگشت پرندگان

بازی Angry Birds Evolution که به اختصار AB Evolution  هم نوشته میشود بازی جذاب و مهیجی از استدیو Rovio است که تفاوت های بسیاری هم  با دیگر بازی های این استدیو سازنده بازی دارد. به این صورت که شما در این بازی همراه با پرندگان قدرتمند و دارای سطح (lvl یا همان Level) هستید.

این روز ها همه جا می توان تبلیغاتی از پرنده های دوست داشتنی  Angry Birds  را دید ولی بیشترین جایی که پرندگان خشمگین به چشم میخورند درون اپ ستور ، گوگل پلی ، بازار ، مایکت و هر برنامه ای از این قبیل است که شما میتوانید بوسیله یک سرچ کوچک با انبوهی از بازی ها و برنامه هایی با عنوان پرندگان خشمگین رو به رو شوید.

حال استدیو Rovio عنوان جدید خود را با عنوان Evolution منتشر کرده است که کاملا با عنوان های قبلی خود متفاوت است به این صورت که در این بازی فرستادن پرندگان دوست داشتی را به سوی خوک ها در جنگ رو در رو  را جایگزین پرتاب پرندگان عصبانی به سوی مقر دشمن کرده است که شما باید با فرستادن پرندگان به سوی خوک ها آنها را از بین برده و در عوض سکه و الماس و تخم پرنده و گاهی جعبه ای دریافت کنید که در این موضوع در ادامه بیشتر صحبت میکنیم.

برخی از تفاوت های این بازی با سایر Angry Birds ها

 

یکی از بهترین و جذاب ترین تفاوت ها را میتوان خاصیت بالا رفتن سطح یا همان لول پرندگان نامید که در ادامه بالا رفتن سطح پرنده شما ، شما شاهد تغییر شکل پرنده ی خود خواهید بود ، به طوری که با هر بار بالا رفتن سطح هر پرنده شکل آن پرنده تغییر خواهد کرد و همینطور شما دارای پرنده قوی تر و خفن تر از لحاظ ظاهری خواهید بود . اما در دیگر  Angry Birds ها شما این خاصیت را نمیتوانید ببینید. از دیگر تفاوت ها میتوان به محیط بازی اشاره کرد که در این بازی شما در محیطی سه بعدی و بر خلاف محیط های غالب دیگر عناوین این شرکت بازی سازی هستید.

در این عنوان شما باید قبل رفتن به هر نبردی با خوک ها پرندگانی را که میخواهید بوسیله آنها با خوک ها بجنگید را انتخاب کنید. در این بازی مراحل مختلف و با خوک های مختلف نیز وجود دارد و همچنین عقاب افسانه ای بازی نیز به شما کمک می کند که هرچه بهتر مراحل بازی را پشت سر بگذارید و بتوانید پرندگان دیگری آزاد کنید و به تدریج بتوانید کلکسیون خود را کامل کنید.

مراحل بازی به نوبت و رو در رو هستند که شما باید با هدایت کردن پرندگانتان به سوی خوک ها ( که این کار به صورت کشیدن انگشت است ) با خوک ها برخورد کنید و به آنها آسیب برسانید.

متاسفانه نبرد های این عنوان آنچنان که باید هیجان ندارد و این را میتوان به صورت یکی از محدود ضعف های این بازی به شمار آورد اما این چگونه راندن پرندگان به طرف خوک ها است که برنده این بازی را مشخص میکند. افزون بر اینها یکی از جالب ترین نکات بازی که میتوان آن را یک تفاوت نیز به شمار آورد سوپر شات های پرندگان است که هر پرنده دارای سوپر شات مخصوص خود است و هر پرنده میتواند آن ضربه را در نوبت مخصوصش بزند که این نوبت میتواند هرسه ضربه یا چهار یا حتی هر پنج ضربه باشد.

پرندگان تنوع بسیار زیادی در بازی دارند

این عنوان بالغ بر صد پرنده دارد که شما میتوانی با استفاده از تخمشان (Egg) آنها را به دست آورید و کلکسیونتان را کامل کنید . تخم ها را میتوانید با دادن مقداری سکه یا الماس و یا با پیروز شدن در مراحل بازی به دست آورید. شما در این بازی می توانید پرندگان خود را با روش های مختلف قوی کنید ، که البته نیاز به سکه هم در این قسمت به چشم میخورد . یکی از  این روش ها  روش ارتقاع است که شما در این روش باید دو پرنده را انتخاب کنید. اگر از یک گروه نباشند و رنگشان مختلف باشد ارتقاع با قدرت عادی انجام میشود ولی اگر دو پرنده هم رنگ باشد ارتقاع پرنده شما با دوبرابر قدرت همراه میشود ، روش دوم ارتقاع هم روش تکامل یا همان Evolution است که دلیل اصلی نام گزاری این بازی نیز همین روش بوده که این روش تکامل را هم در بازی زیبا و مشهور پوکمون گو دیده بوده ایم . این جمع کثیر پرندگان دلیل اصلی این بوده که در این بازی شما شاهد این هستید که پرندگان به پنج دسته ی مختلف بی نظیر و با رنگ های مختلف تبدیل شوند که در این دسته ها شما شاهد تنها مقدار کمی پرنده بسیار قدرتمند وبا مهارت های بسیار ویژه هستید که شما میتوانید با استفاده از قدرت های این پرندگان خوک هارا حتی با یک ضربه مغلوب کنید و شکستشان دهید.

یکی از دیگر نکات مثبت این عنوان بخش کالکشن این عنوان است که شما میتوانید با ورود به این بخش به پرندگانی که آزاد کرده اید دسترسی پیدا کنید و آنها را با روش هایی که در بالا گفته بودیم قوی تر بکنید ، لازم به ذکر است که این خاصیت در باره ی خوک ها هم وجود دارد و شما میتوانید با تمام کردن هر مرحله و رفتن به مرحله بعد خوک جدیدی را مشاهده کنید. این عنوان نیز مانند بسیاری از بازی های دیگر دارای رویداد های روزانه و هفتگی ای است که شما میتوانید با انجام دادن آنها جوایز گوناگونی را بدست آورید.به جرأت میتوانیم بگوییم بهترین بخش این عنوان ، PvP است ، که شما میتوانید با دوستانتان و یا با پلیر هایی در سر تا سر جهان بازی کنید و آن ها را به چالش دعوت کنید. که بهتر است قبل از رسیدن به قسمت جمع بندی کلی این عنوان راجب آن نیز صحبت کنیم.

قسمت PvP  بسیار سرگرم کننده است

 

در این قسمت هم مانند دیگر قسمت های این بازی شاهد محیطی سه بعدی هستیم.

گیم پلی این عنوان به صورتی است که زمین مسابقه به دوقسمت با رنگ های مختلف تقسیم میشود.

قسمت اول برای شما و قسمت دوم برای حریف است در مرز این دو قسمت پنج خوک حضور دارند و شماباید به نوبت پرنده ها را به طرف خوک ها برانید و آنها را به زمین طرف مقابل بفرستید خوک ها در زمین هر بازیکن باشند به آن صدمه میزنند و هر بازیکنی که زود تر جانش تمام شود بازنده میشود . از بازنده مقداری جام کم و به برنده به همان مقدار جام افزوده خواهد شد که در این عنوان نیز مانند بازی های معروف کلش اف کلنز و کلش رویال شما شاهد حضور لیگ ها هستید. همچنین در این عنوان  نیز مانند بسیاری از دیگر عنوان های آنلاین ، بخش هایی مانند گلوبال و گروه هایی را شاهد هستنید.

سرورها بسیار سریع اند

 

یکی از بزرگترین معیار های هر بازی ای که آنلاین باشد و یا بخش اعظم آن نیاز به سروری داشته باشد  ، سریع بودن سرور هاست. مخصوصا برای ما ایرانی ها که از اینترنت خوبی بهره نمی بریم این موضوع کاملا فاجعه است. اما Angry Birds Evolution سرور های بسیار خوبی دارد و زمانی که در حال تجربه ی این عنوان  بودم با مشکلی روبه رو نشدم.

جمع بندی

در مجموع می توان گفت Angry Birds Evolution عنوانی است که حداقل شمارا تا چندین هفته سرگرم می کند و طعم یک عنوان  واقعا خوب موبایلی را به شما می چشاند. مشکل روویو این بود که نمی توانست بازی ای سرگرم کننده بسازد و با درس گرفتن از Angry Birds های گذشته و با داشتن ایده ای جذاب و خلاقیت بسیار ، دوباره توانست دل عاشقان سری مجموعه ی Angry Birds را بدست آورد.