گیم فیل

معرفی و بررسی بازی Assassin’s Creed: Rebellion

Assassin’s Creed: Rebellion عنوان جدید یوبی سافت برای گوشی های هوشمند اندرویدی و آی او اسی است. در این مطلب قصد داریم این عنوان را زیر ذره بین گیم فیل ببریم! پس مثل همیشه با گیم فیل همراه باشید.

در ابتدا که یوبی سافت تریلری از عنوان Assassin’s Creed: Rebellion را منتشر کرد و با دیدن این تریلر منتظر یک عنوان بچگانه و تکراری بودم. ولی سازندگان این عنوان با خلاقیت خود در ساخت  Assassin’s Creed: Rebellion نشان داد که می تواند یک بازی فانتزی و در عین حال بازی ای با دنیایی جدی و خشن بسازد که بسیار سرگرم کننده باشد و گیمر را تا ساعات زیادی در خود غرق کند.

داستان

در ابتدای این عنوان شما با کاراکتر Aguilar de Nerha که خود سربازی Epic است بازی را آغاز می کنید. Assassin’s Creed: Rebellion  در اسپانیا و در قرن ۱۵ روایت می شود. هنگامی که تمپلار ها قدرت گرفته اند و شما به همراه اتحاد برادری اساسینز ها وظیفه دارید این گروه را سرکوب کنید و برای راحت کردن این عمل شما یک قلعه در کوهپایه ای میسازید. این پایگاه بسیار مهم است و اتاق هایی از جمله اتاق استراحت و خوابین اساسین ها ، اتاق مخصوص تمرین و افزایش سطح اساسین ها ، خزانه داری که باعث می شود مقدار بیشتری سکه بدست بیاورید ، اتاق INTEL که اتاقی بسیار محرمانه است و اطلاعات سری در آن نگهداری می شود و همچنین یک سالن بزرگ و اتاق های دیگر که رفته رفته و با افزایش لول و انجام ماموریت ها باز می شود.

گیم پلی

شما باید قبل از رفتن به میدان نبرد قهرمان مورد نظر را با توجه به توانایی هایش انتخاب کنید.  برای راحتی این کار می توانید قبل از شروع مبارزه در هر محل ، آن محل را بررسی کنید و با توجه به درصدهایی که نوشته شده است کاراکتر مناسب را انتخاب کنید.

ماموریت های بازی نیز به طور کلی شامل دزدیدن نامه های سری و چیزهای مختلف و همچنین کشتن افراد می باشد که با افزایش لول ، سخت تر می شود و شما را به چالش می کشد. یوبی سافت در Assassin’s Creed: Rebellion بیش از ۴۰ کاراکتر از دنیای اساسینز ها را قرار داده است که در این میان شخصیت های شناخته شده مانند Ezio ، Shao Gun ، Claudia و بیش از ۲۰ شخصیت جدید نیز به چشم می خورند و از لحاظ دشمنان و قهرمان ها یوبی سافت در Assassin’s Creed: Rebellion چیزی کم نذاشته است. به علت محدودیت های اسمارتفون ها یوبی سافت راه رفتن کاراکترها را به هوش مصنوعی سپرده و شما باید با نتخاب یکی از حرکات پشنهاد شده توسط بازی ، حالت دلخواه خود را اجرا کنید تا نتیجه ای بهتر بگیرید. گفتنی است که هر قهرمان توانایی های متفاوتی با سایرین دارد. به طور مثال قدرت مخفی کاری Ezio از Maria  کمتر است و در زمانی که نیاز به مخفی باشد Maria نسبت به Ezio ارجحیت دارد ؛ و یا زمانی که نیاز به جنگ تن به تن باشد و شما سه قهرمان اگیلار ، Luis و Tariq را در اختیار داشته باشید ، باید Tariq  را انتخاب کنید. همین توانایی ها است که بازی را سخت و البته جذاب می کند و گیمر را به چالش می کشد.  شما می توایند با نجام ماموریت ها و یا خرید باکس هایی مخصوص DNA شخصیت ها را جمع آوری کنید و پس از جمع آوری DNA شخصیت مورد نظر ، آن کاراکتر را باز کنید و در نبرد از آن استفاده کنید. اگر هم در حین انجام ماموریتی یکی از اساسینهایتان مرد نگران نباشید زیرا شخصیت ها پس از اتمام نبرد و بعد از بازگشت به قلعه دوباره در دسترستان قرار می گیرند و در صورت مرگ فقط تا پایان آن ماموریت با شما همراه نخواهند بود.

قهرمان ها پس از آسیب و یا مردن در میدان نبرد در این اتاق سلامتی خود را دوباره بدست می آورند و در مبارزه های بعدی با شما همراهی می کنند.

موسیقی

موسیقی Assassin’s Creed: Rebellion واقعا زیبا است و به نسبت یک بازی موبایلی که کمتر از یک گیگابایت حجم دارد فوق العاده است. همچنین در این عنوان از موسیقی هایی استفاده شده قطعا برای اساسینز بازها آشنا خواهد بود و حس خوبی را به آن ها القا خواهد کرد. افکت های موجود در بازی نیز کاملا با حرکات قهرمان ها هماهنگ اند و به خوبی کار شده اند. با این که کاراکترها صداگذاری ندارند و مکالمات آن ها به حالت کلاسیک کار شده است ، ولی این خصوصیت هیچ ضربه ای به گیم پلی نزده است.

گرافیک

در این اتاق قهرمانان با تمرین توانایی های خود را تقویت می کنند.

Assassin’s Creed: Rebellion گرافیکی انقلابی را بر روی گوشی ها ارائه نمی دهد ولی می توان گفت که گرافیک به معنای واقعی کلمه بر روی اسمارتفون ها در سطح ” خیلی خوب ” قرار دارد. اینکه کاراکترها و محیط ، فانتزی کار شده اند ضربه ای به گیم پلی بازی نرده و حتی آن را جذاب تر و البته بامزه تر کرده است! چون اسماتفون ها قدرت زیادی ندارند و اگر یوبی سافت به سمت گرافیک واقع گرایانه می رفت قطعا شکست می خورد. گفتنی است که گرافیک بافت های بازی نیز در سطح خوبی قرار دارد و قصر و قلعه ها نیز رنگارنگ اند و زیبا کارشده اند.

جمع بندی

اگر دوست دارید  به دنیای اساسین ها سفر کنید و ساعاتی را در دنیای آن ها غرق شوید Assassin’s Creed: Rebellion برای شماست. عنوانی که برخلاف عناوین رایگان دیگر برای اسماتفون ها خساست به خرج نداده و شما می توانید بدون هیچگونه هزینه ای بسیار پیشرفت کنید و از بازی کردن لذت ببرید. از ویژگی های Assassin’s Creed: Rebellion می توان به گرافیک خیلی خوب ، موسیقی متن زیبا و گوش نواز ، گیم پلی اعتیاد آور و همچنین داستان قابل قبول اشاره کرد. همچنین تم فانتزی موجود در این عنوان بازی را بسیار دوست داشتنی تر کرده است.

در ادامه می توانید گیم پلی از Assassin’s Creed: Rebellion را مشاهده کنید.