گیم فیل

معرفی بازی Brothers: a Tale of two Sons | اوج داستان در اسمارتفون ها

عنوان Brothers: a Tale of two Sons قطعا یکی از پرطرفدارترین عناوین منتشر شده برای اسمارتفون ها تا به امروز می باشد و در این مطلب قصد داریم که این عنوان را معرفی کنیم و به شرح داستان کلی و چگونگی گیم پلی آن بپردازیم. پس مثل همیشه گیم فیلی باشید!

بازی های زیادی در دنیای گیم وجود دارند که به علت داستان احساسی و تاثیر گذار در ذهن ما تا مدت ها ماندگار شدند که از برترین آن ها می توان The Last Of Us و Walking Dead و یا Heavy Rain را مثال زد. این عناوین با تحت تاثیر قرار دادن ما باعث شدند که در داستان زیبایشان غرق شویم ، بغض کنیم ، به فکر فرو برویم و یا تا هفته ها بعد داستانشان را هر روز در ذهن مرور کنیم. ولی متاسفانه این بازی ها برای پلتفرم موبایل بسیار کم هستند و دلیل عمده ی آن هم ضعف سخت افزاری غیر قابل انکار این پلتفرم است و همین سخت افزار ضعیف باعث ساخته نشدن عناوین با کیفیت و AAA برای این پلتفرم پرطرفدار شده است. با این حال  وقتی که به تازگی که در مارکت ها گشت می زدم به بازی ای با عنوان Brothers: a Tale of two Sons برخورد کردم و پس از چند ساعت تجربه ی آن ، عاشق اش شدم. این عنوان قطعا نمی تواند با بازی هایی نظیر The Last Of Us که یک تجربه ی کنسولی بسیار باکیفیت است رقابت کند ؛ ولی عنوان خوبی برای افرادی است که قصد یک تجربه ی احساسی و زیبا را در گوشی خود دارند.

داستان کلی

داستان از اوج و از یک کات سین در روستا شروع می شود. جایی که یک پسر کوچک با به یاد آوردن خاطرت مادرش که در روزی طوفانی و در جلوی چشمش غرق شد ، غصه می خود که ناگهان برادر بزرگترش اون را صدا می زند و برای جابجایی پدر مریضش از او کمک می خواهد. مکالمات در بازی به زبانی عجیب و ناشناخته است و حدودا می توان گفت این حرکات افراد اند که شما را راهنمایی می کنند. پدر این دو برادر به بیماری ای ناعلاج مبتلا شده است و تنها راه نجات او پیدا کردن یک گیاه مخصوص در منطقه ای دور افتاده و خطر ناک است. شاید بگویید این که حدودا همان داستان رستم و سهراب خودمان است فقط اینکه پدر خودش مریض شده و افرادی که دنبال دارو می گردند نیز دو نفرند. بله ، داستان به صورت کلی بسیار کلیشه ای است ولی این گیم پلی خاص و جذاب بازی است که باعث تفاوت این بازی شده است.

کنترل دو برادر گاها بسیار چالش برانگیز است!

۵۰۵games  که سازنده ی این اثر است با خلاقیت در شیوه ی کنترل دو برادر گیم پلی را بسیار لذت بخش و البته گاها سخت کرده است. طریقه ی کنترل دو برادر به صورت همزمان است و شما باید برای کنترل برادر کوچک تر از آنالوگ لمسی سمت راست و برای برادر بزرگتر نیز از آنالوگ سمت چپ استفاده کنید که کاری بسیار چالش برانگیز است! ۵۰۵games به این علت این شیوه را طراحی کرده که در برخی از مناطق مجبورید که از هر دو برادر به صورت همزمان استفاده کنید تا بتوانید آن پازل و معمارا حل کنید. همچنین نکته ی جالب تر نیز اینجاست که تفاوت سنی این دو برادر به خوبی به تصویر کشیده شده است و قابل لمس است. به طور مثال در اوایل بازی که این دو برادر تصمیم می گیرند پدر خود را پیش پزشک ببرند باید دسته ی پل را خم کنند تا بتوانند از آن عبور کنند و اگر از برادر کوچک تر استفاده کنید ، هر چقدر هم که سعی بکند نمی تواند و شما مجبور به استفاده از برادر بزرگ تر هستید. همچنین در صورتی که می خواهید معمایی را که برای حل آن مجبور به رد شدن از مکانی کوچک هستید حل کنید ، برادر کوچک تر انتخاب بهتری است و همین کمک متقابل این دو برادر برای حل ماموریت ها و معماهاست که گیم پلی سرگرم کننده ی این عنوان را می سازد.

محیط بازی نیز تم هنری زیبایی دارد و با موسیقی گوش نواز خود شما را معتاد این بازی می کند. خوشبختانه ۵۰۵games سازه هایی متنوع را در بازی طراحی کرده که باعث می شود به این زودی ها از این عنوان دلزده نشوید و برای اتمام بازی نیز ترغیب شوید.

جمع بندی

پس اگر می خواهید بازی ای با داستان درگیر کننده ، گرافیک و طراحی چشم نواز و البته موسیقی و معماهایی چالش انگیز را تجربه کنید ، Brothers: a Tale of two Sons را از دست ندهید. این عنوان را می توانید با قیمت فقط ۲.۷۴ دلار خریداری کنید و از آن لذت ببرید.