گیم فیل

۶ موسیقی برتر خوانده شده توسط کاراکترهای دنیای گیم

موسیقی های متن قطعا نقش بسزایی در القا کردن حس و موقعیت ها در فیلم ها ، انیمیشن ها و خصوصا بازی ها را برعهده دارند و درصورتی که یک بازی در موسیقی متن ضعیف عمل کرده باشد ، باید آن بازی را شکست خورده دانست! ولی در این مقاله قصد نداریم به موسیقی هایی در بازی ها بپردازیم که فقط باعث عوض شدن حس و حال گیمر می شود ؛ بلکه قصد داریم به موسیقی بازی هایی بپردازیم که علاوه بر عوض کردن حس و حال بیننده باعث عوض شدن حس و حال کاراکتر در بازی نیز می شود. پس مانند همیشه با گیم فیل همراه باشید.

نکته : این مقاله به ترتیب از رتبه های اول به ششم نوشته شده است و این رتبه بندی کاراکترها بر اساس سلیقه ی نویسنده ی مطلب بوده است.

  • موسیقی اجرا شده توسط الی ویلیامز در بازی the last of us part 2

رتبه ی اول این مقاله بی شک به الی دوست داشتنی تعلق دارد. دختری که در زمانی که ۱۳ سالش بود با مرد مهربانی به نام جوئل آشنا شده بود. جوئلی که وقتی در حال فرار از دست قاچ های وحشی به همراه دوستش و دختر کوچکش از شهر بود ، دخترش را از دست می دهد و سال ها در غم و افسردگی فرو می رود. ولی این الی بود که جوئل را از غم و افسردگی نجات داد و عشق را دوباره به زندگی او آورد و جای دختر از دست رفته ی جوئل را گرفت. در the last of us ما ساعت ها پای صحبت های جوئل و الی نشستیم و طعم یک ماجراجویی تمام عیار با چاشنی ترس و عشق را چشیدیم. قسمت دوم the last of us که the last of us part 2 نام خواهد داشت ، ادامه ای بر این عنوان خواهد بود و در تنها تریلری که تا به حال از این عنوان منتشر شده شاهد گیتار زدن الی در سن بزرگسالی هستیم. تریلری پر از مفاهیم و نکات مخفی که حسابی ما را برای تجربه ی این عنوان به وجد آورد. در ادامه می توانید ویدیویی از گیتار زدن و خواندن الی را مشاهده کنید. احساس ترس ، نفرت و خشم به خوبی از طریقه ی گیتار زدن و خواندن الی قابل لمس است.

در ادامه ویدیوی خواندن الی را مشاهده کنید

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

  • موسیقی اجرا شده توسط Priscilla the Callonetta در بازی witcher 3

witcher 3 یک شاهکار تمام عیار بود. این عنوان با گرافیک هنری و فنی عالی ، موسیقی متن بی نظیر ، شخصیت پردازی فوق العاده و همچنین داستان تاثیر گذار یکی از برترین بازی هایی است که می توان با آن سرگرم شد و لذت برد. رتبه دوم نیز با فاصله ی بسیار کم متعلق است به آهنگ خوانده شده توسط Priscilla the Callonetta که همه ی شنونده ها را ناخداگاه به آبغوره گرفتن انداخت. اجرایی فوق العاده و بی نقص که گرالت را نیز بسیار تحت تاثیر قرار داد و او را به فکر فرو برد.

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

  • موسیقی اجرا شده توسط الیزابت در بازی Bioshock: Infinite

هرگز داستان زیبای Bioshock: Infinite را نمی توانم فراموش کنم. داستان ماجراجویی بوکر و الیزابت در کلمبیای معلق و رویایی! داستانی که با رمز و راز های خود ما را بسیار گیج می کرد و گاها موجب حیرت ما می شد. الیزابت که سال ها به دلیل توانایی های عجیبش در برجی زندانی شده بود توسط بوکر نجات پیدا می کند. او می تواند در زمان سفر کند و حتی گلی را که سال ها قبل یا بعد رشد کرده را بچینذ! به طور کلی داستان Bioshock: Infinite روایتگر استفاده های سو بشر از ایده های بکر است.

در ادامه می توانید ویدیوی آهنگ خوانده شده توسط الیزابت را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

همچنین ویدیویی از پشت صحنه ی این موسیقی زیبا را نیز برایتان تهیه کرده ایم که در ادامه می توانید آن را نیز از گیم فیل مشاهده کنید.

  • موسیقی اجرا شده توسط جودی هلمز در بازی Beyond: Two Souls

همیشه آثار دیوید کیج بسیار جلب توجه می کند و این جلب توجه گاهی مثبت و گاهی نیز منفی است. Beyond: Two Souls از این قضیه مستثنی نیست و برخی از منتقدان بسیار آن را کوباندند و برخی نیز آن را یک شاهکار همه چیز تمام نامیدند ؛ ولی اکثرا گیمر ها به آن لقب دومین بازی برتر نسل هفت ( از لحاظ داستان ) را داده اند که انصافا درست هم هست. دیوید کیج به زیباترین حالت ممکن داستان را روایت می کند و این سبک پراکنده ی دیوید کیج در روایت داستان  بسیار داستان را اثر گذار تر کرده است. داستان بازی حول محور دختری بدشانس به نام جودی هلمز است که با موجودی فرا زمینی به نام آیدن ارتباط دارد و به علت قدرت های بسیار این موجود ، توانایی های عجیبی پیدا کرده است. جودی سختی های بسیاری می کشد و در مراحلی حتی پول یک وعده ی غذایی خود را هم ندارد. همچنین در صحنه هایی قبل تر او از فرط افسردگی به جایی می رسد که حتی تصمیم به خودکشی و یا پرت خود از مکانی مرتفع می گیرد! در نهایت و بعد از نا امید شدن از گدایی تصمیم می گیرد با گیتار زدن پولی جمع کند و او که به علت سختی هایی که کشیده است  افسرده شده و  متن آهنگ او نشان از همین موضوع دارد.

در ادامه این ویدیو گیتار زدن و خواندن جودی را می توانید مشاهده کنید.

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

  • موسیقی اجرا شده توسط Anne Bonny در بازی Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag یکی از محبوب ترین اساسین ها بود و با اینکه برخی آن را بسیار مورد انتقاد قرار داده بودند و اعتقاد داشتند که یوبی سافت نتوانسته از پتانسیل این بازی و داستان آن استفاده کند ولی بسیار مورد استقبال اساسینز بازها قرار گرفت. این عنوان روایت داستان ادوارد کنوی که یک دزد دریایی بریتانیایی اساسینی است می باشد است که برای بدست آوردن ثروت و پول خانواده و همسرش ول کرده و برای دزدی به کارائیب آمده است. از دیگر نقات قوت بازی می توان به حضور شخصیت هایی معروف مانند ریش سیاه ، Anne Bonny ، مری رید و بنجامین هورنیگولد اشاره کرد. همچنین سازندگان علاوه بر طراحی خوب محیط بازی در خشکی در درون آب هم چیزی کم نذاشته اند و  گذشت و گذار در درون آب برای پیدا کردن گنج نیز لذت خاص خود را دارد.  Anne Bonny در قسمتی از بازی شروع به خواندن شعر زیبایی می کند و لحظاتی احساسی را در بازی ایجاد می کند.

در ادامه می توانید این موزیک را که توسط  Anne Bonny خوانده شده از گیم فیل ببینید.

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

  • موسیقی اجرا شده توسط leliana در بازی  Dragon Age: Origins

رتبه ی آخر نیز در این جدول به leliana در بازی بسیار بسیار زیبای  Dragon Age: Origins متعلق است. عنوانی که می توان آن را جز برترین بازی های نقش آفرینی تاریخ بازی های رایانه ای دانست. از ویژگی های این بازی می توان به دیالوگ های به یادماندنی ، شخصیت پردازی عالی ، گرافیک قابل قبول نسبت به سال عرضه اش و همچنین جادو ها و ماموریت های بسیار متنوع اشاره کرد. در ادامه می توانید موسیقی خوانده شده توسط leliana را مشاهده کنید.

دانلود این ویدیو از آپارات | دانلود موسیقی این ویدیو

در پایان

مطمئنا بخاطر گستردگی دنیای گیم کاراکترهایی وجود داشته که ما با آن ها آشنایی نداشته ایم و از شما می خواهیم نظر خود را راجب این مقاله و بطور کلی بهترین موسیقی اجرا شده توسط کاراکتر های بازی را با ما به اشتراک بگذارید.