گیم فیل

معرفی بازی The Sims Mobile

تقریبا دیگر کسی نیست که یکی از بازی های سری عناوین سیمز را تجربه نکرده باشد و یا حداقل اسم آن را نشنیده باشد. اولین بار و در تاریخ ۴ فوریه سال ۲۰۰۰ میلادی بود که استدیوی ماکسیس اولین نسخه از سری عناوین سیمز را  به کمک الکترونیک آرتز منتشر کرد و در همان ابتدا سیمز با استقبال بی نظیر گیمرها روبه رو شد. این بازی (سیمز ۱) توانست به یکی از پرفروشترین بازی های تاریخ دنیای گیم تبدیل شود و حسابی خود را در دل گیمرهای پیر و جوان جا کند. البته The sims بدون اشکال نبود و شبیه سازی بسیار ابتدایی و سطحی بود ؛ ولی سازندگان این بازی در استدیوی ماکسیس دست به کار شدند و عناوین مختلفی را از این سری منتشر کردند. تا به امروز سازندگان این سری بازی ، توانسته اند در مجموع بیش از ۴۵ عنوان بازی و بسته الحاقی را از این سری برای پلتفرم های مختلف را عرضه کنند.

همیشه یکی از آرزوی سیمز بازها (از جمله خودم) این بوده که این عنوان اعتیاد آور و جذاب را در موبایل تجربه کنند. سازندگان بازی نیز در استدیوی ماکسیس متوجه ی این نیاز گیمرها شدند و توانستند نسخه ای از سیمز را تحت عنوان The Sims Mobile برای موبایل های آی او اس و اندروید عرضه کنند. این نسخه نیز مانند تمامی عناوین این سری داستانی خطی ندارد و شبیه سازی فوق العاده برای زندگی واقعی است. در ابتدای شروع بازی ، The Sims Mobile از شما میخواهد که شخصیت مورد نظر خود را طراحی کنید. مانند نسخه های کنسولی و کامپیوتر عناوین گذشته از این سری ، دستتان برای طراحی کاراکتر مورد نظرتان بسیار باز است و می توانید با جزییات بسیار زیاد به طراحی کاراکتر مورد نظرتان بپردازید. سپس یک خانه ی بسیار کوچک و ساده به همراه وسایل اولیه ی زندگی در اختیارتان قرار می گیرد و باید پس از پیدا کردن شغلی مناسب به کسب در آمد بپردازید تا بتوانید زندگی خود را بگذرانید و پیشرفت کنید.

در  The Sims Mobile نیزمی توانید به ساخت ساز مشغول شوید ، با مردم دوست شوید ، حتی ازدواج کنید ، تشکیل خانواده دهید و بچه دار شوید. بازی در مجموع دارای حجمی ۳۰۰ مگابایتی است که نسبت به حجمش ، گرافیک قابل قبولی را ارائه می دهد. متاسفانه وسعت دنیای بازی به اندازه ی نسخه های کنسولی و پی سی آن نیست و جزییات زیادی نیز ندارد. ولی با این حال تجربه ای لذت بخش است که شما را برای ساعت ها سرگرم می کند.